ZADZWOŃ DO NAS

+48 500 009 952

Rozrywka

Muszyna stanowi doskonałą bazę wypadową dla turystów chcących zasmakować w atrakcjach oferowanych przez niezwykle urokliwą okolicę. Jesteśmy przekonani, że pod hasłem nocleg Muszyna kryje się moc atrakcji ale i niesamowity spokój który jest balsamem dla zmysłów...

 

Atrakcyjna lokalizacja..

Ośrodek „Edyta” to doskonała baza noclegowa dla wszystkich, którzy na wczasy planują wyjechać w góry. Położony jest na terenie Beskidu Nowosądeckiego, w dolinie rzeki Poprad, która uznawana jest za jeden z najczystszych pod względem ekologicznym regionów Polski. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym, Muszyna zaliczana jest do grona miejscowości o charakterze uzdrowiskowym..

..i łatwy dojazd

Ośrodek Wypoczynkowy „Edyta” oddalony jest o 4km od centrum Muszyny, co stanowi korzystny kompromis pomiędzy relaksem na łonie natury a łatwym dostępem do oferowanych przez okolicę atrakcji. Goście kompleksu mogą korzystać z rozrywek znajdujących się w mieście, a potem, dzięki świetnie funkcjonującej komunikacji (autobusy, taksówki z postojem w centrum Muszyny), łatwo wrócić na nocleg.

 

Nie tylko nocleg

Z myślą o naszych Klientach w ofercie Ośrodka Wypoczynkowego „Edyta” zawarliśmy dodatkowe atrakcje umilające noclegi w Muszynie i jej okolicach. Prócz wolnostojących domków do dyspozycji gości kompleksu pozostaje budynek centralny, w którym znajduje się kawiarnia z bogato wyposażonym barem, sala kominkowa i stołówka. Pawilon główny to doskonałe miejsce spędzania wolnego czasu na przykład, gdy pogoda nie sprzyja rozrywkom na świeżym powietrzu. Nic tak nie umila długich, zimowych wieczorów jak blask ognia z kominka i smaczny posiłek, te znajdziecie Państwo w naszej stołówce, która przygotowuje pyszne i urozmaicone domowe potrawy.

Na terenie Ośrodka znajduje się odkryty basen, z którego chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i starsi wczasowicze. Boisko do gry w piłkę plażową przyciąga zaś uwagę tych, którzy od pływania wolą sporty drużynowe. Jest również miejsce na rozpalenie ogniska i grill.

 

turystyka górska edyta muszyna

Atrakcje Regionu

Okolice Muszyny to miejsca o charakterze uzdrowiskowym. Wraz z Piwniczną, Żegiestowem, i Krynicą leżą na linii występowania wysokozmineralizowanych wód leczniczych. Okolice Muszyny dają wspaniałe możliwości do uprawiania turystyki górskiej, narciarstwa, obfitują w zabytki i proponują najróżniejsze atrakcje dla turystów. Tutaj nie można się nudzić!

Turystyka górska

Muszyna leży na południowo-wschodnim krańcu pasma Jaworzyny Krynickiej należącego do Beskidu Sądeckiego. Od wschodu region graniczy z Beskidem Niskim. Tereny te były niegdyś zamieszkiwane przez Łemków. Stąd tak licznie występujące w okolicy cerkwie prawosławne (cerkwie Muszyna-Złockie oraz w Szczawniku znajdują się w odległości 45 minut od ośrodka). Do dziś można spotkać starych górali doskonale pamiętajacych stare pieśni i legendy tamtych ludów.

Szlaki górskie wytyczone przez PTTK prowadzą przez najciekawsze miejsca regionu. Przechodzi przez Jaworzynę najdłóższy w Polsce szlak (czerwony) wiodący spod granicy niemieckiej po Ukrainę. Z ośrodka Edyta biegnie niebieski szlak prosto na Jaworzynę Krynicką. Ze Szczawnika (sąsiedniej wsi) biegnie szlak żółty do bacówki nad Wierchomlą, z widokiem na Tatry. Wraz z mniejszymi-lokalnymi szlakami dają możliwość organizowania zarówno kilkugodzinnych spacerów, jak i całodziennych wędrówek rodzinnych i grupowych. Szlaki te są uczęszczane nie tylko latem, ale także zimą - popularne są tutaj narty biegowe.

Inne ciekawe miejsca i atrakcje

Ośrodek wypoczynkowy "Edyta" jest doskonałą bazą wypadową. To miejsce z którego można szybko dojechać do Muszyny, Tylicza, Krynicy, czy Piwnicznej, by potem wrócić na odpoczynek do zacisznego i bezpiecznego miejsca. W okolicy znajdziemy wiele atrakcyjnych propozycji - spływ Popradem, łowienie pstrągów, wyciąg gądolowy na Jaworzynę, atrakcje Góry Parkowej w Krynicy, domy zdrojowe... - to tylko niektóre z turystycznych atrakcji regionu.

 

Zapraszamy do Edyty Muszyny

Dzięki tylu atrakcjom zarówno wakacje jak i ferie w Muszynie, są interesujące. Każdy znajdzie odpowiadające mu zajęcie – rozrywkę. Organizujemy także zielone szkoły. Zielone szkoły w Muszynie cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na piękną okolicę.

2021 Bruk-Bet